| noSUno a întrebat:

Am o intrebare, poate sa fie un pic stupida! As vrea sa stiu pot instala windows 7 sau 8 la Acer Aspire 5310?
dau funda happy :* papa

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Doar dacă mai pui ceva RAM pe el, maxim 2 GB suportă. Dar așa cum l-ai cumpărat, nu.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu poţi deoarece laptop-ul nu este suficient de puternic încât să suporte Windows 7 sau 8. Îţi merge XP-ul şi Windows Vista pe el, însă recomand să instalezi Windows XP.
O seară plăcută!

| noSUno explică (pentru Hydrangeaceae):

La mine cind l`am cumparat era Vista... apoi am instalat XP, dar voiam sa stiu daca pot sa instalez ceva mai nou...
merci mult happy

Răspuns utilizator avertizat
| al3xander a răspuns:

Da duce insa nu e asa de performant. in primul rand un windows 7/8 x86 (32 de biti) dar nu-ti recomand, nu o sa poti face prea multe pe el.

Răspuns utilizator avertizat
| Baciu_Serban_1995 a răspuns:

Din pacate nu... deoarece are memoria Ram foarte mica... avand in vedere faptul ca pentru a instala windows 7 sau 8, ai nevoie de 1GB Ram