| Vsywkc a întrebat:

Am o întrebare să vă adresez și vă rog să îmi răspundeți repede.
Dacă îmi iau o placă video de 1gb pentru calculator pot joc jocuri mari? Ex GTA IV Forza Horizon 4 Pubg?
Și dacă nu, decât ar trebui să fie placa ca să joc aceste jocuri?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

EMAG: http://bit.ly/2Ln77Sw PCGarage: http://bit.ly/2xmbHYN

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti juca orice joc video atata timp cat in specifiicatile acelui joc video la cerinte minime date de producator, specificatiile PC-uli tau sunt conforme, daca nu, nu poti juca.
In 2019 este mai greu sa gasesti jocuri video sa le joci cu 1 GB /Vram

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Uite-te pe steam sau pe site-ul jocului și vezi si tu ce specificații minime iti cere.

Parerea mea insa este ca nu le poti juca. Adica, poate merg dar o sa meargă asa de lent ca nu va fi jucabil. Ai nevoie de o placă cu macar 4GB.

| Vsywkc explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Poți să îmi lași un link de unde pot cumpăra placa?