| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am o intrebare si anumebig grinaca imi cumpar Apple Watch 4 si am si un Iphone Xs Max si le asociez pe amandoua si las Iphone-ul acasa si eu merg la servici doar cu ceasul poate sa functioneze ceasul si fara sa am telefonul cu mine sau trebuie sa am si telefonul cu mine la servici?

3 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Dap, poti folosi ceasul ca si un ceas normal si cateva functii pe care ti le ofera ceasul cum ar fi: sa asculti muzica pe el, sa vezi poze. Deci fara iphoneul langa ceas ai putea sa il folosesti ca un ceas, daca ai si wi-fi la munca ai putea sa folosesti mai multe functii. Uite si un link aici catre informatii mai detaliate: https://support.apple.com/en-mt/HT205547

| venividivici2017 a răspuns:

Ar trebui sa functioneze.Dar sa fie varianta LTE sau 4G...nu stiu exact.In Anglia, la EE, iti asociezi numarul de telefon cu ceasul, fara sa introduci un Sim Card la Apple Watch sau Galaxy Watch iar apoi iti poti utiliza ceasul independent.

| Anonim2111 a răspuns:

Nu va functiona, ele comunica prin bluetooth, trebuie sa fie la o distanta mica una fata de cealalta