| Cristian869 a întrebat:

Am o mare problema. Ajutooooor... Am un calculator care dupa ce il pornesc nu vrea sa o ia. ventilatorul de la procesor merge si se aprinde ledul rosu care ramane aprins continu insa calculatorul nu merge. Ledul verde nu se aprinde deloc (nici macar nu palpaie) si pe monitor nu apare nimic. Uneori dupa cateva restarturi pe care le dau intrerupand alimentarea de la intrerupatorul de la sursa ca butoanele din fata nu merg in aceasta situatie, deci uneori si asta in zilele cand are el chef (calculatorul), porneste si functioneaza fara nici o problema toata ziua si merg si butoanele din fata dar asta foarte rar ca de obicei cum am mai spus se aprinde doar ledul rosu ventilatorul de la procesor merge si doar atat calculatorul nu o ia. Imi amintesc ca atunci cand eram copil erau masini care porneau la manivela si apoi functionau fara problema ideea era sa nu le opresti ca o luai de la capat. La fel si calculatorul meu. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| h3llboy666 a răspuns:

Incearca o reinstalare a windows-ului. Dar cel mai probabil ar putea sa fie HDD-ul.