| Adrian_Georgian_Buzuiak_1988 a întrebat:

Salut,am o mare problema...am un televizor LG 42LB5500 106 cm si nu reusesc nicicum sa-i dau de cap. Vreau sa folosesc usb-ul pentru vizionare filme insa nu stiu cum sa procedez.Am incercat sa pun filme pe el dar nu recunoaste nimic.Ce ar trebui sa fac? Tinand cont ca nu vreau sa modific softul pentru nu a pierde garantia.Mersi mult, astept raspunsuri

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai are media player incorporat?
Aici nu pare sa aiba: http://www.pcgarage.ro/......u-full-hd/
Banuiesc ca ai manual de utilizare, in el ce scrie, ca de aia e manual!

| horia2012 a răspuns:

TV tau nu vede decat fotografii, mp3, iar ca filme divx si mkv.Incearca cu un film mkv.

| Adrian_Georgian_Buzuiak_1988 explică:

Eu as dori sa vad orice tip de fisier video nu doar mkv.Sigur este posibil insa nu stiu precis cum. Orice pun pe usb nu e citit indiferent ca e mp3 sau altceva.Cred ca usb-ul e doar pentru. service si trebuie activat cumva...am citit undeva ca pentru. activare trebuie sa dau downgrade la soft insa in cazul asta as pierde garantia