| klark7410 a întrebat:

Am o mare problema ca sa zic asa. Am un Sony vaio VGN-FS115M si nu reusesc sa instalez windows xp pe el. Mentionez ca are windows 7 dar vreau xp pe el ca merge foarte greu. Totusi nu gasesc cum as putea sa dau de boot menu sa instalez xp-ul direct de pe cd ca de pe desktop nu imi merge. Nu stiu ce sa fac. Am incercat din bios sa ii fac modificari sa imi boot-eze prima data de pe unitatea optica dar nimic, nu merge deloc si nici boot menu nu dau de el. Va rog ajutati-ma! happy Va multumesc frumos!

1 răspuns:
| Stefan123x a răspuns:

Intra in bios si activeaza [External Boot Device] si seateaza boot priority ce vrei sa folosesti [usb, cd] intre timp insereaza dispozitivul in laptop, salveaza modificarile si da-i restart!
Windows setup installer v-a porni automat la pornirea laptopului!