| UnNumeScurt a întrebat:

Salut, am o mare problema la internet. Folosesc un laptop și până mai ieri îmi mergea tot perfect, acum arată că sunt conectat la internet dar zice "no Internet acces" și arată semnul exclamării pe un triunghi galben. Și internetul și wifi ul în casă merge, nu e de la router, nici când fac hotspot de la telefon nu merge. Am dezinstalat și reinstalat driverele network, am dat și firewall off puțin și m-am uitat la 100 video pe yt și nimic.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Laptopul il folosesti pe wireless, sau prin cablu?

| UnNumeScurt explică (pentru CristiDinBucuresti):

Îl folosesc prin ambele, gen mergeau amândouă, acum nici Local Area nici Wireless nu mai merge

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Verifica cablul de internet sa fie mufele bine bagate in ruter sa faca contact si in laptop, poate ai defect cablul daca nici asa nu merge atunci este defect laptopul si trebuie dus in servis unde il vor verifica specialistii.

| Yuoia a răspuns:

Au, am patit si eu asta cu mai multi ani in urma.
Nu e de la drivere si nici de prin alte locuri unde umbla doar specialistii.
Nu mai tin minte exact. Dar acolo, pe iconita aia, daca dai clic, nu iti spune "repara" sau "analiza"?
Undeva in iconitele de conectare la net, iti arata intreruperea. Treci pe "enable".

| UnNumeScurt explică (pentru Yuoia):

Mulțumesc dar e mai mult decât atât, chestia cu enable disable o fac des că mai opresc uneori LAN ul să trec pe WAN, mă gândesc să dau reset la Windows

| Yuoia a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Regret, dar nu ma pricep. Patisem si eu si asta a fost solutia.