| fabian565 a întrebat:

Am o mare problema. Laptop-ul mamei are Windows XP si a vrut sa si-l schimbe fiindca se bloca, mergea greu, etc. Ieri mergea, in sensul ca puteam folosi windows-ul dar acum imi apare o eroare:
" Windows could not start because the following file is missing or corrupt:
\system32\ntoskrnl.exe.
Please re-install a copy of the above file. "
Laptop-ul ei n-are CD rom asa ca a trebuit sa instalez windows-ul nou de pe un stick bootabil, dar nu pot ajunge la BIOS sa bootez din stickul USB. Am incercat sa spamez F2, F8, F12, Delete, cand porneste dar niciuna nu merge. Imi arata ecranul negru si dupa ceva timp dupa ce n-am mai apasat imi arata eroarea de care v-am spus mai sus.
Ce ar trebui sa fac sa instalez noul Windows de pe stick-ul USB? Mersi anticipat

5 răspunsuri:
| fabian565 explică (pentru Eduard619):

Nu prea m-a ajutat tutorialul, nu se prea intelege ce face tipul

| BobocelMihai a răspuns:

Depinde ce marca este. Dar se poate ca windowsul sa nu fie bine pus pe stick. Adica sa nu fie stickul boot-abil

| TutorialePCRomania a răspuns:

Https://youtu.be/ypGH8IvS8zE
Poti folosi acest tutorial dureaza 1 minut. Sper ca ti-am fost de ajutor
Daca nu booteaza nici asa cand deschizi windowsul intra in bios si seteaza din nou ordinea boot ca USB-ul sa fie primul

| xEdy24 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un specialist in domeniu.
Oricum bafta!