| Edyez a întrebat:

Salut, am o mare problema, m-am abonat din greșeală la o aplicație instalată de pe magazin play cu cardul și nu am știut că îmi va lua bani, spune că e gratis 3 zile și pe 3 noiembrie îmi va extrage 100 lei. Am dezinstalat-o și m-am dezabonat, am oprit abonarea ca idee, imi va mai lua cei 100 lei in 3 noiembrie? Daca da, cum sa rezolv asta? Va rog frumos daca mă puteți ajuta, funda.

7 răspunsuri:
| REMiXDJ a răspuns:

Daca e vorba de card bancar aveti 2 variante: 1. daca in contul de card sunt putini bani retrageti dela ATM toti banii = lasati cardul in zero aproape cat se poate. 2. Daca sunt multi bani in card ducetiv-a la banca si blocati cardul full. Dupa blocare dupa 45 de zile va duceti din now la banca si spuneti ca ati pierdut cardul(gasiti un motiv plauzibil de pierdere - ceva de genul v-a cazut din buzunar cand coborati din masina pe la vreo benzinarie undeva, supermarket) si solicitati un alt card - o sa aveti acelasi cont insa cardul nou are alta serie, pin si ccv si nu mai poate fi acesat sa va extraga 100 lei.Asta e pocedura.

| Edyez explică (pentru REMiXDJ):

Și dacă am dezinstalat aplicatia, m-am dezabonat și am șters cardul nu mai e metoda de plata deci logic de unde să extragă practic am rezolvat, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te ai dezabonat nu are de ce sa iti mai ia banii

| Edyez explică (pentru suntserios):

Zice că gratuita pana la 3 noiembrie apoi va costa 95 lei
Se anulează pe 3 noiembrie 2018
Îmi va lua deci 95 lei? Și dacă da cum pot rezolva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Edyez):

Elimină cardul din magazin play, ca să fii sigur.

| Daughter a răspuns:

Cand te-ai abonat? Astazi?

| Edyez explică (pentru Daughter):

Da acum o oră și acum o oră m-am si dezabonat