| cristianalexandru990 a întrebat:

am o mica firma si evident trebuie sa le ofer clientilor si angajatilor internet, asa ca am achizitionat cateva router-e, dar am o problema, nu am vrut sa pun parola la ele si ma trezesc ca netul merge foarte rau (pentru ca multi trecatori au wifi-ul pornit pe telefon si se conecteaza automat la reteaua mea). Intrebarea este: cum pot sa fac, ca la conectarea la reteaua mea fara parola sa te redirectioneze catre o pagina web si acolo sa fie o conectare manuala, adica sa dai pe ceva buton sau eu stiu ce ca sa te conectezi? ceva in gen cum sunt la multe benzinarii cu wifi free! funda! vreau sa pun si aceasta metoda si pe reteaua de acasa!
multumesc!

1 răspuns:
| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut,Depinde unde ai luat Internetu-l(adica dela ce firma) suna la ei si incearca sa vorbesti cu ei in legatura cu Pagina de redirectie...
Recomandarea mea ar fi sa le parolezi, cu o parola, cum arfi numele firmei dvs, sau o parola care sa o stie doar angazatii, nu si trecatorii

Succes