| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o mica problema, am un SSD pe laptop de 120 GB si mai am disponibili doar 58 GB si nu stiu de ce, pentru ca la inceput imi arata ca aveam disponibili 80 GB si eu nu am instalat nimic, pentru ca mai am un HDD pentru asta, nu stiu cu ce e ocupata memoria SSD-ului. Ceva sfaturi? Va rog nu incepeti cu "poate ai instalat tu ceva si nu ți-ai dat seama". Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Sunt mai multe cauze, citeste asta:
https://www.partitionwizard.com/......ng-up.html

| nukeyly a răspuns:

Instaleaza-ti total commander(UN PROGRAM DESTEPT), da TASTA ''space'' pe fiecare director din c:\ si vezi cat ocupa in biti (ex: 12.825.994.325 = 12.8 gb sau 735.251.542 = 0.735 gb/735 mb sau 524.100 = 0.5 mb), DAR mai avansat mergi> option> configuration> misc> si la ''redefine hot keys'' bifeaza ''control'' si alege ''space'' IAR la command cauta SI ALEGE: ---''cm_countdircontent(calculate space ocupied by... directoryes din sub-sectiunea MISC)''---APOI SE ACTIVEAZA BIFA VERDE da clik pe EA => si ai activat hot key >>ctrl+space acum CAND ESTI IN TCMD. si dai ctrl+space vezi >>toate

| Osneros a răspuns:

Ce raspuns in afara de "poate ai instalat tu ceva si nu ți-ai dat seama" vrei? Crezi ca ghicim in stele ce-ti ocupa tie spatiu pe SSD?

| danutzz008 a răspuns:

Daca e instalat ws-ul pe ssd posibil un update cv sa fie problema, arunca un ochi si in Hidden files.

| Protegent a răspuns:

Ai instalat vreun update de Windows recent?