| bodeaandrei a întrebat:

Am o mica problema cu PC ul... Când il pornesc se încarcă Windows normal insa după asta apare black screen. Am incercat sa reinstalez Windows ul dar după ce o fac merge ok vreo 10 minute apoi de blochează absolut totul, iar când il repornesc ( de la buton) aceeași problemă cu black screen... Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Mai reinstaleaza o data windows dar acum nu mai conecta nimic la pc in afara de mouse si tastaura, vezi daca merge asa! Problema asta se intampla de obicei atunci cand un dispozitiv care este conectat la pc este stricat sau un program nu este compatibil cu windows-ul. Atunci windows-ul incearca sa-l repare, neputand face blue screen. Deci cauta sa vezi care dispozitiv este stricat, daca vei constata ca toate-s bune atunci din pc este stricat ceva, atunci va trebui sa-l duci la un service pentru ca tu nu vei reusi sa gasesti problema! Bafta!

| bodeaandrei explică (pentru lpavel):

Conectat aveam doar mouse și casti. ( este laptop) voi incerca sa-l duc la un service după Paște daca nu reușesc... Mersi happy

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu functioneaza tele-service-ul prin TPU. sad
Probabil ti s-a defectat PC-ul, va trebui testat A-Z, pe loc.

| bodeaandrei explică (pentru Bula):

Mda... Din cate am mai citit pe net ar fi hard ul

| Bula a răspuns (pentru bodeaandrei):

Poate fi aproape orice.
Trebuie testat complet.

| KillaNoFilla a răspuns:

Vezi cu speedfan temperaturile, ar trebui sa fie max 90C.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Probabil este plin de praf si se supraincalzesc componentele, iti recomand sa il cureti de praf

| bodeaandrei explică (pentru Ionut_Sur_1987):

Când trag Windows nu face probleme.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Pai este normal sa nu ai probleme pana cand incep procesele windows sa lucreze, vorbesc serios, curata-l de praf pana nu se arde ceva

| bodeaandrei explică (pentru Ionut_Sur_1987):

Ahhh, am uitat sa specific că mai mereu il reporneam de la buton... Șii nu are mult praf... L-am curățat. tot așa face;/