| L0www a întrebat:

Salut, am o mica problema cu placa de sunet. De la un timp nu imi mai merge sunetul iar in bara de unde reglezi volumul apare un X pe acel difuzor si scrie "no audio output device is installed". Am placa audio integrata. Am intrat in Device manager dar mie pur si simplu nu imi apare categoria Sound device and... iar in dxdiag cand dau la sound la name, hardware id etc nu apare nimic iar jos scrie "no sound card was found..." Am windows 7 si am incercat nenumarate programe de identificare a driverelor si componentelor dar nimic in dreptul sunetului. Ce as putea face?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Driverul corespunzator il gasesti pe pagina producatorului placii de baza, il poti descarca de acolo!

| L0www explică (pentru Jipa95):

Nu stiu modelul placii de sunet, dupa cum am spus nici un program nu mi-a gasit placa de sunet. Am desfacut carcasa dar nu stiu unde sa ma uit. Placa de baza este Asus M2n X plus.