| Ali0991 a întrebat:

Salut, am o mica problema la care as vrea un raspuns va rog daca stiti cauza. Astazi mi-am desfacut pcul pentru a-l putea curata de praf pe interior iar cu ocazia asta am scos si coolerul pentru a curata si procesorul si pentru a-i pune o pasta noua. Problema este ca dupa ce am pus coolerul la loc si am terminat treaba, cand dau sa deschid pcul monitorul si mouseul nu functioneaza. Luminitele de la monitor se aprind insa imaginea nu apare pe el. As vrea sa stiu care ar putea fi problema va rog si ce este de facut daca se poate si stie cineva.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, PC-ul NU se sterge de praf si nu se deminteaza pentru asta.
Exista un spray cu aer cu care il suflii, dar nu demontezi nimic, ca nu-i bibelou sa-l stergi de praf. Ori il suflii cu aspiratorul.
Invatati sa folositi aparatura electronica corect, nu o mai tratati ca pe o mobila sau un bibelou, ca ramaneti fara ea ori riscati sa o stricati.

| Ali0991 explică (pentru Violleta2022):

L am curatat cu grija folosind aspiratorul ca de fiecare data, ar fi cam a 4-a oara cand curat in felul asta iar pana acum nu avea vreun fel de problema.