| Fritzan a întrebat:

Am o mica problema la laptop, de ceva vreme se bloceaza imaginea si ramane un sunet constant pe fundal si sunt nevoit sa dau un reboot fortat. Am observat ca se intampla cand ma uit la un film, si am dat update la tot ce e posibil. Folosesc Windows 8.1, de la ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Posibile probleme.Viruși,aplicații de backround ce-ți țin procesorul pe 100% atunci când folosești player-ul de filme.
Remediu.devirusare, verificare în task manager a proceselor „fantomă" ce ți-s active și dezactivarea acestora fie din services(cum îi Microsoft netgen, prostia lăsată pe automatic de Net frimeworck, și altele). Succes

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Film pe net sau pe hdd? Daca e pe hdd, e posibil sa aiba probleme!