| Ckapa a întrebat:

Salut, am o nedumerire, am schimbat pasta termoconductoare la laptop, i-am facut si o curatare,
el inca se incalzeste, iar in jocuri merge greut, nu isi face efectul imediat sau de ce?
P.S. am 10 ore de cand am schimbat pasta
Funda.

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Efectul trebuia sa fie imediat. Probabil ca si temperatura din camera e mare si din cauza asta merge greu sau poate ca si inainte de curatare racirea era destul de buna sau de asemanatoare cu ce e acum si nu se cunoaste diferenta.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil componentele din laptop nu sunt compatibile sau nu mai are memorie, ori are prea multe aplicatii pe el, ori prea multe jocuri.
Pentru jocuri, era recomandat un PC, nu laptop.

| Ckapa explică (pentru Violleta2022):

Mersi de raspuns, pe laptop am doar 2 jocuri, mai am 850 de GB liberi. La ce te referi despre incompatibilitatea componentelor?