| Alexw2jj a întrebat:

Salut..am o nedumerire.mi s a spart ecranul la telefon(Allview vi viper) si nu stiu daca trebuie inlocuit tot ecranul sau doar touch ul..deoarece telefonul merge normal afiseaza pe ecran.dar nu merge touch ul.

2 răspunsuri:
| ClimateZone a răspuns:

Ai mai multe solutii aici, vezi daca te pot ajuta si cu montajul.

https://www.inowgsm.ro/......s?/cautare

| tuberculoza a răspuns:

S-ar putea sa fie nevoie de schimbat display-ul cu totul, plus ca daca schimbi doar sticla, s-ar putea sa mearga mukt mai greu.Cauta la tine prin oras pe cineva care se pricepe, nu fa tu singur.Trebuie scos ercanul cu grija, curatat, lipit.e complicat