| MaxiEcho a întrebat:

Am o nelămurire! Atunci când descarci un joc de pe google play atunci când dai click pe el acolo mai jos de numele jocului și de numele companiei apare PEGI 3, PEGI 7, PEGI 12!
Ce înseamnă?

Răspuns Câştigător
| Acadea3 a răspuns:

Pai:
PEGI3-Conținutul de jocuri oferite de acest rating este considerat adecvat pentru toate grupele de vârstă. (de obicei Bugs Bunny sau Tom & Jerry-desene animate)
Pegi7-Orice joc care ar fi în mod normal, evaluat la 3, conține unele scene, eventual, înfricoșătoare sau sunete pot fi considerate adecvate în această categorie.
Pegi12-Jocuri video care arată violența de natură puțin mai grafic față de caracter fantezie și / sau violență non grafic față de personaje-umane sau animale cauta recognoscibile, precum și jocurile video care arată nuditate cu caracter ceva mai grafic ar intra în această categorie de vârstă.

Esti lamurit acum? Funda?happy

1 răspuns: