| IrisMisaki21 a întrebat:

Am o nelamurire,se pot descarca jocuri, aplicatii... din Google Play (Pc) si apoi pot fi transferate prin USB pe telefon (Android)? (Cum? devil Funda!

2 răspunsuri:
| BlueFox a răspuns:

Da, poti. Intai, trebuie sa cauti [numele jocului] apk, adica de exemplu, "Minecraft apk" sau "Pokemon Go apk". Dupa ce termini de descarcat fisierul apk, pune la calculator un cablu cu un capat USB si cu celelalt capat Micro USB. (Daca nu ai asa cablu, se gaseste la un incarcator). Dupa aia, intri pe PC si intri in "My Computer" sau "My PC" sau "Calculatorul meu", cauti numele telefonului, copiezi fisierul descarcat de pe internet, pe telefonul mobil. Dupa ce ai copiat, poti scoate cablul, iar apoi intri pe telefon, instaleaza-ti aplicatia "ES File Explorer" si gaseste fisierul, iar apoi da "clic" pe el si asa ti-l instalezi. Sper ca te-am ajutat.