| ContDeTpuFTW a întrebat:

Am o placa de baza Biostar g31d-m7(veche,stiu) si as vrea sa fac un upgrade la procesor si placa video de pe un site second hand. eu ma gandeam sa iau un Intel core 2 quad (http://www.itmar.ro/......a775-151). Dar la placa video nu stiu ce sa aleg. Niste sfaturi?

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Procesorul nu e rău la acel preț, mai ales dacă o să faci și un OC la 3.0 GHz.
E păcat să cumperi acel procesor și să cumperi o placă video atât de slabă, la itmar cea mai bună e GT 620.
Cel mai bine cumperi GT 1030 la 360 lei.