| CristyMinecraft a întrebat:

Salut am o placa de baza G31D-M7(DDR2)
procesor Intel dual-core E5500 2.80 GHZ
3 GB ram ddr2 Dual channel
Va merge un sapphire hd 7750 1GB GDDR5 pe sistemul meu?
Precizez ca am monitor W1943SS 1360x768p. Se descurca binisor.
Mi-a spus un baiat ca nu va merge placa video la sistemul meu, vreau sa va exprimati parerea.
Cel mai bun raspuns are funda.
Bye

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din punct de vedere al slotului va merge. Ideea este ca rata de transfer suportata de placa ta de baza este mai mica de cat viteza placii video. Deci, din punct de vedere fizic merge. Din punct de vedere electronic nu. Va merge sub posibilitati. citsete si pe aici: http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html

| CristyMinecraft explică (pentru Salontanul):

Placa video mi-o da un baiat la un pret de pomana laughing 75 lei + cablu + driver si asta este marea mea problema deci va duce am o rezolutie de 1360x768p si macar jocurile gel portal 2 sa mearga la high.
Cand o sa iau placa video o s-o probez daca merge ai funda de la mine smug

| Salontanul a răspuns (pentru CristyMinecraft):

Numai sa nu fie defecta.