| OnlyKata a întrebat:

Salut, am o placa de baza GA-T671MG si nu gasesc pe net manualul am cautat pe google si imi apare ca este packard bell si cand aprind pc-ul tot packard bell imi apare pe monitor dar pe google imi arata aceeasi serie ca ar fi gigabyte, oricum am cautat cu amandoua si nu gasesc manualul nu mai stiu cum sa caut nici driverele nu le gasesc, daca puteti sa ma ajutati si pe mine. Imi trebuie sa conectez usb-urile din fata poate poate v-ati confruntat cu aceeasi problema si poate ma ajutati si pe mine.

Sunt nou pe acest site si nu stiu daca am scris cum trebuie sa ma fac inteles sau la categoria care trebuie. Dau si eu funda daca aflu cum

4 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Ai windows xp?
http://www.realtek.cz/realtek-download.php?realtek=ALC662&system=1
Click pe download driver si astepti putin sa inceapa descarcarea.Asta este pentru audio (Realtek ALC662).
Si aici pentru Net :
http://h10025.www1.hp.com/......nloadIndex
Asta ar fi placa de baza :
http://www.findlaptopdriver.com/specs-ga-t671mg-motherboard/
Sper ca n-am gresit.

| OnlyKata explică (pentru taken):

Da am windows xp, mersi de ajutor

| vatco a răspuns:

Cel mai simplu mod sa afli ce placa de baza ai este sa scrii in comand prompt systeminfo la systemmanufacturer. apoi scrii pe google support gigabye si dai sa iti detecteze automat driverele....pentru ce ai nevoie de manual....ai nevoie de user manual sau de service manual? e posibil ca usb-urile din fata sa nu fie conectate corect sau sa fie arse. daca ai win7 driverele ti se downloadeaza automat tu trebuie doar sa le instalezi din windows update de la optional updates.

| OnlyKata explică (pentru vatco):

Nu am usb-urile conectate pentru ca mi-a schimbat cineva placa de baza si a uitat sa le conecteze si am nevoie pentru manual sa imi spuna care este plus si minus la pini de pe placa de baza pentru ca nu imi arata pe ea doar pe fire imi scrie, iar windows am xp pentru ca la windows 7 imi bazaie sunetul si la muzica si la erori.