| Mihai_Alin_1998_0ltV a întrebat:

Salut, am o placa de baza https://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/fm2a68m-dg3 -plus/ si vreau sa stiu daca ar merge sa un pe ea o placa video amd radeon r7 370 sappphire nitro 4gb edition crossfire.

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Salut, da, iti merge, acum mai orice placa video este compatibila cu orice placa de baza pentru ca mai toate sunt facute pe PCI Express x16. Deci poti sa o iei cu incredere. Si ca sa fiu mai explicit poti sa te uiti ca placa de baza are interfata PCI Express x16 3.0 iar placa video la fel, deci compatibilitate perfecta big grin

1 răspuns: