| GabytZzZ a întrebat:

Salut.Am o placa de memorie de 2Gb DDR2 (1x2048)max bandiwidth pc2-6400(400 Mhz), DRAM Frequency 332.7 si vreau sa stiu daca pot sa montez o alta placa de DDR2 dar cu alta frecventa gen una de 1066 Mhz sau asa ceva...sau daca trebuie sa fie de exact aceiasi frecventa.Multumesc Anticipat!happy

1 răspuns:
| Bogdanux a răspuns:

Poti monta si una de 1066 Mhz dar va lucra ca cea de 800 Mhz.Recomandat ar fi sa iei tot de 800 Mhz, aceeasi firma, poate exista incompatibilitati intre placute.