| Ionutz11 a întrebat:

Salut, am o placa de retea wireless pe USB si pe windows 8.1 ii gaseste driverul si pe windows 7 nu, deci ce pot sa fac?
Vreau sa precizez ca am cautat driverul pe internet si nu l-am gasit. Va cer ajutorul pentru gasirea unui driver afurisit.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Cautama mai exact pe skype:adryano2411 si vb acolo mai exact ce trebuie sa faci sa imi dai sa iti dau druvaru. Deci dai pe My Computer click 2 mouse Manage / Device Manger si aici va trebuie sa fie placa ta dat cu galben asa dai pe ce iti da cu galbem iar butonu doi mouse pe el Proprieties/Details selectezi HarwareIDS si mai jos la Value imi dai ce scrie acolo ok astept

12 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Da-mi modelu placi de retea si iti voi gasi si drivaru

| Ionutz11 explică (pentru itsoft):

La fel cum am explicat la MeConstantine.

| MeConstantine a răspuns:

Model? Fara model nu facem nimic happy Exista si drivere universale deci orice se poate gasi si daca se updateaza prin windows update daca il ai licentiat iti poate pune driverul.

| MeConstantine a răspuns:

Modelul este inscriptionat :) Uite cate drivere am gasit doar pe baza a ceea ce ai dat tu la http://www.pcpitstop.com/libraries/driver/vendor.asp?vendor=ralink.html

| Ionutz11 explică (pentru MeConstantine):

Atunci care este treaba cu rt3290, rt2591, etc?
Si care driver trebuie sa-l iau ca sa imi mearga?

| MeConstantine a răspuns (pentru Ionutz11):

Pai asta iti si ziceam ca iti trebuie driverul bun exista un program care il gasesti driver genius (stii tu unde il gasesti laughing si instaleaza doar pentru wireless driverul si pastreaza-l

| Ionutz11 explică (pentru MeConstantine):

Am avut eu odata noroc sa-l descarc si am uitat sa salvez driverul, iar cand am reinstalat windowsu', gata nu mai merge wifi-ul.

| MeConstantine a răspuns (pentru Ionutz11):

Deci instaleaza drivergenius happy

| itsoft a răspuns (pentru Ionutz11):

Cautama mai exact pe skype:adryano2411 si vb acolo mai exact ce trebuie sa faci sa imi dai sa iti dau druvaru. Deci dai pe My Computer click 2 mouse Manage / Device Manger si aici va trebuie sa fie placa ta dat cu galben asa dai pe ce iti da cu galbem iar butonu doi mouse pe el Proprieties/Details selectezi HarwareIDS si mai jos la Value imi dai ce scrie acolo ok astept

| No10 a răspuns:

Https://www.google.ro/......Https?/url Descarca programul acesta il instalezi, el cauta automat ce driver are nevoie si tu doar trebuie sa dai pe el(driver) si se instaleaza;)!

| Ionutz11 explică (pentru No10):

Nu cred in softonic... Are multe virusi aceasta pagina web...

| No10 a răspuns (pentru Ionutz11):

laughing pai atunci cauta pe net 3dp chip si descarca-l de pe site-ul care iti convine tie, dar iti spun, programul e foarte bun il foloseam cand imi reinstalam windowsul, pentru drivere necesare.