| Undercover22 a întrebat:

Salut, am o placa vide Nvidia Geforce SE/ 300/7200 GS
Total available graphics memory:1535MB
Dedicated memory:256MB

System video memory:0

Shared system memory:1279

Imi merg toate jocurile groaznic si nu stiu de ce am Windows-ul reinstalat de 2 zile pe 32 biti
Spuneti-mi ce pot sa fac va rog

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Placa vdeo e foarte slaba pentru jocriile din ziua de azi, nici nu-i de mirare ca merg foarte prost, acuma cu xp prezinta si el probleme dar e foarte vechi, sa ai xp inseamna ca ai un pc foarte vechi

| suffarstar a răspuns:

Ce jocuri joci? Si placa e slaba la cerintele actuale ale jocurilor.

| HuShEr a răspuns:

Pfff ai o placa de 256 mb e ca un fx 5500 numai ca probabil ai procesorul grafic mai "puternic" ia-ti si tu macar o placa geforce 610 sa iti mearga si tie ceva

| LanGooP a răspuns:

Pai conteaza CE FEL DE JOCURI JOCI! Daca joci CS:GO cu placa asta video si un core 2 duo sau un single core Celeron, normal ca o sa iti mearga prost, mai ales daca ai 1GB RAM DDR2 sau 2GB.Singura cale ar fi sa iti iei un sistem cat mai performant, doar daca ai un buget OK. Daca ai un buget restrans, atunci o sa iei unul cu placa video HD Graphics, daca ai noroc sa fie 4400... Un pentium Dual core de 3.2 GHz, sau un i3 de 1.7 GHz sau mai bun. Daca bugetul tau este unu ok, eu ti-as recomanda sa iti iei UN i3 4170, placa video Nvidia GeForce GTX 750 TI de 2 GB DDR5 128 bit, 8 GB ram DDR3, un HDD de 1 TB si Sursa de 500W. Daca doresti, poti sa iti iei aceste obiecte separat pentru a ajunge la un pret mai ieftin. Daca doresti acest calculator care ti-am spus acum, poti sa cauti pe Altex sau pe MediaGalaxy pentru un pret si mai bun.

Sper ca te-am ajutatwinking

| Undercover22 explică (pentru LanGooP):

Am dual core 3. 0Ghz si 3 GB of RAM trebuie sa schimb placa video?

| Daniel_Laurentiu_1993 a răspuns:

Windows.ul pe 32 de bits nu este cel mai bun pentru jocuri cauta cerintele jocurilor pe google si vezi daca ti.se potrivesc cu ce piese ai pe pc.