| Musoiu_Lilian_2001 a întrebat:

Salut.Am o placa video gtx 760 si as vrea sa imi pun al 2-lea monitor.Suporta placa video 2 monitoare analog?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

D aca are 2 iesiri, da. De aia este facuta placa cu 2 iesiri. Unele au si 3-4 iesiri.

| octav005 a răspuns:

Pai placa video suporta.

dar cum analog? doar printr-un cabluri vga?

| octav005 a răspuns:

Pai placa video suporta.

dar cum analog? doar printr-un cabluri vga?

din cate vad, placa video nu are iesiri video de analog. doar digitale. DVI, HDMI. DISPLAY PORT

| Musoiu_Lilian_2001 explică (pentru octav005):

Da are dvi si la monitor am mufa vga asa ca am lust un adaptor si asa merge.

| Musoiu_Lilian_2001 explică (pentru octav005):

Nu are iesiri vga dar am pus adaptor la mufa dvi pentru ca am cablu vga.

| octav005 a răspuns (pentru Musoiu_Lilian_2001):

Daca ai pus adaptor va scoate semnal vga. adica analog