| azeze a întrebat:

Salut,am o placa video GTX660 si de cand am intalat windows-ul nu mai functioneaza.
Cand nu am driverele la placa intalate merge, adica merge pc-ul, se aprinde, pot sa ma uit la videoclipuri pe Youtube cu windows-ul la rezolutia default 800x600, cand intalez driverele nu mai functioneaza decat pana la logoul cu welcome, dupa ce dispare ramane ecreanul negru.
Aveti idee despre ce s-a intamplat?

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce versiune de Windows folosesti?
Da linkul exact de unde iei driverele.

| azeze explică (pentru NLS):

Pai folosesc windows7 ultimate 64bit iar driverele sunt cele de pe cd-ul original + altele de pe 3dp chip.

| NLS a răspuns (pentru azeze):

Scoate driverul pentru video de pe
Site ul producătorului, adica
Www.Nvidia.Com
La secțiunea GeForce drivers, introduci exact modelul tău, GTX660,(alegi ramura normala, nu cea Mobile).

Scoate cea mai recenta versiune care apare pentru placa ta.
Adica 436.15, lansata în 27 august.

Cele de pe cd sunt de la data construcției plăcii, cândva în 2012

| Bizon95 a răspuns (pentru azeze):

Lasa in balarii driverele de pe CD si mai ales driverele de la Chip-u' lu' peste
orice driver vechi e in general prost... si tu dovedesti negru pe alb asta cu intrebarea ta!

ia drivere SEMNATE de pe site-ul Nvidia
www.nividia.com

| giyongchyz a răspuns:

Sper că nu folosești windows 7 că mă ia capu’. Verifică dacă ai folosit ultima versiune de drivere, dacă e ultima versiune încearcă atunci cu versiuni mai vechi. Dacă nici asta nu merge fă un update de bios.

| azeze explică (pentru giyongchyz):

Folosesc windows 7, am folosit driverele de pe cd-ul original + altele descarcate de pe 3dp chip, update la bios am facut + am incercat si pe windows 10 sa fie oare o problema cu cipul grafic?

| Timidul1 a răspuns:

Daca windowsul e pirat automat nu o sa iti mearga driverele, uitata pe youtbe si o sa ințelegi mai bine, bafta