| octav005 a întrebat:

am o placa video HIS REDEON HD 4800 PC-I EXPRESS cu alimentare pe mufa cu 6 pini. Am montat-o pe placa de baza; si primul minut se vede normal, clar. ea fiind rece. dar dupa un minut se vede intrerupt cu puncte puncte si culori distorsionate, de nu intelegi nimic., ii dau restart; ea fiind deja calda. si din prima secunda se vede intrerupt. se poate sa fie sursa prea slaba pentru ea? s-au sa fie vreo problema cu placa video? o fii arsa? sursa este de 450w. va rog un raspuns

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cu sursa ma nenicule? Alea ce vezi tu pe ecran sunt artefacte. Mai pe scurt, placa video este pe moarte.

| octav005 explică (pentru Jipa95):

Si deci e arsa? se m.ai poate face ceva cu ea?

| octav005 explică (pentru Jipa95):

Mentionez ca prima oara dupa ce am montato in placa de baza. s-a vazut clar, nici o problema vreo 3 minute. apoi probabil sa incalzit si a inceput sa faca acele puncte, scris intrerupt, culori in unele parti distorsionate.

| Jipa95 a răspuns (pentru octav005):

Daca ai noroc, te poti duce cu ea intr-un service specializat pentru a-i face reflow.