| Bro4555 a întrebat:

Am o placa video r9 270, astazi mi-am luat un nou joc si am observat ca temperaturile au ajuns pana la 75 de grade celsius la placa video, aceste temperaturi sunt normale in full load?
Am citit pe forum-uri ca este normal, am inteles ca doar daca se depaseste temperatura de 95-100 de grade exista o problema. Cineva ma poate lamuri si pe mine?

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Stai linistit, toate placile video urca in 75-85° cand rulezi un joc care cere mai mult. Daca trece de 90° nu iti face griji, sistemul de cooling se ocupa de tot si acolo ramane.In cel mai rau caz daca e sa se incinga tare, da windowsul eroare si nu te lasa sa continui.Deci stai linistit, e normal.Sunt facute sa rezise la temperaturile alea. Fundita?

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai citit bine pe forumuri. E relax 75 de grade.