| LDEGM2100 a întrebat:

Salut,am o placa video veche (Nvidia FX5500 128Mb/128biti).
Cineva,imi ofera 40 lei pe ea, dar vrea sa stie daca merge aero de la windows7 pe ea.Mi-a spus, daca are Pixel Shader 2.0 merge.DECI ARE P.S. 2.0?

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Ar trebui sa suporte, dar cu aero se va misca greu, e tare slaba si batrana
Teoretic, orice placa video are dx9 suporta aero, dar e prea slaba si chiar daca merge aero se misca greu, in reluare

7 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Putin cred ca fie pe 128biti in rest cum ai putea sa probezi o placa video?

| LDEGM2100 explică (pentru AgathaRo):

Daca pe chestia aia lipita pe ea scrie ca e 128mb/128biti

| sltlp a răspuns (pentru LDEGM2100):

Vezi tu, teoretic da. Practic, nu. Cum ai de gand sa bagi windows 7 pe un agp?
2. Nu deoarece este slaba(ca si performante), iar ca sa poti rula aero ai nevoie de ceva performante.

| LDEGM2100 explică (pentru sltlp):

Eu pe youtube mai devreme am vazut altceva iti dau linkul'?

| LDEGM2100 explică (pentru AgathaRo):

Aia e nu pot ca nu am sloturi agp la calculator (am pci-e)

| sltlp a răspuns (pentru LDEGM2100):

O fi posibil, dar tragi prea tare de ea. E batrana. Daca misti ferestrele(cu aero), si ai si animatii, deja e pusa la lucru serios.