| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o placa video veche, un GTX 480 mai exact, problema e, ca eu mai demult jucam GTA 5 la high - very high si nu aveam nici o problema, acum placa video scoate un zgomot foare mare, daca nu limitez fps la 30, si joc pe normal pentru a nu face zgomot, nu doar in GTA V ci si in Battlefield 3, care to asa face pe low, ce pot sa fac, parca simuleaza un avion. Pareri?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Schimba si tu pasta termica dintre cooler-ul placii video si procesorul grafic, de asemenea curata si praful de pe ea.
Unele placi video cand sunt in heavy load pot scoate si ''coil noise'', si poate intensifica zgomotul produs de cooler.
Mai multe detalii aici : https://www.youtube.com/watch?v=jtXAuIJchps

6 răspunsuri:
| GaniBoiiiii a răspuns:

Sincer, cred că totul vine de la procesor happy. Încearcă să-i schimbi placa termo-conductoare și vezi dacă mai face așa (repet, la procesor!), multă baftăwinking.

| bebelusitaiaticubomfaieru a răspuns:

O e nasol daca placa video face zgomote inseamna ca decoleaza fugi din casa cand deschizi pcul ca sa fii sigur ca nu bubuie de asemenea scoate placa video si bag-o in spirt fara alcool ca sa o cureti bafta mane si apucate de gta san andreas ca numa atat iti merge pe placa aia video cretinule

| Daryus3k2 a răspuns (pentru bebelusitaiaticubomfaieru):

Ma faci cretin ca am pus o intrebare, sincer chiar nu ai ce cauta aici, aici e un loc unde ne ajutam reciproc.

| Daryus3k2 a răspuns (pentru GaniBoiiiii):

Probabil vrei sa spui,, pasta''.Mai astept si alte variante.

| Daryus3k2 a răspuns (pentru Jipa95):

Salut, apreciez raspunsul tau, doar probelma ca ca mie cam teama sa o desfac, stiu cum se pune pasta, dar nu cred ca mai pot sa pun inapoi piesele.

| GaniBoiiiii a răspuns (pentru Daryus3k2):

Scuze că văd acum, dar nu contează cum le pui cât timp socket-urile sunt egale în spațiile aceleawinking.