| tigrul2 a întrebat:

Am o prioblema la virtual box oricare si nox so bluestack imi da blue screen cand incerc sa le deschid, sa fie de la >windows?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți dă blue screen hostul sau guestul?

| tigrul2 explică (pentru anonim_4396):

Adica

| anonim_4396 a răspuns (pentru tigrul2):

Iti da bluescreen PC-ul sau masina virtuala?

| tigrul2 explică (pentru anonim_4396):

Pc ul

| anonim_4396 a răspuns (pentru tigrul2):

Ce procesor ai? Verifică în bios dacă ai virtualizarea activată.

| tigrul2 explică (pentru anonim_4396):

I3 7100

| tigrul2 explică (pentru tigrul2):

Am activat dar dupa nu mi se mai deschidea pc ul adica pornea dar nu boota arata ledul de la dram si dupa cel de la procesor pe placa de baza si am scos bateria de bios si dupa a pornit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic ai resetat placa de bază la setările din fabrică. Nici măcar în bios nu mai puteai să intrii? Sincer eu cred că ai o defecțiune la CPU sau motherboard, nu e normal ca hostul să dea blue screen. Între timp du-te la setările VM-ului > System > Acceleration oprește Enable VT-x, dar vei fi nevoit să faci schimbări, probabil vei avea nevoie de un alt VM de 32-bit.

| tigrul2 explică (pentru anonim_4396):

Pai facusem setari in bios si nu se mai deschidea monitorul ..nucred ca e de la pc sau placa de baza daca era de la astea nu se rezolva cu scoaterea bateriei

| tigrul2 explică (pentru anonim_4396):

Am reinstalat windows ul si e totul bine acum