| eKo4eVeR a întrebat:

Am o problema, acum intr-o seara mi s`a inchis Monitorul, iar dupa cateva secunde si-a revenit. De atunci in fiecare dimineata cand aprind pc`ul se tot inchide la 4 secunde...am incercat cu alt monitor, si merge, nu stiu daca e: placa vide, cablul de alimentare sau monitorul.

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Cu un monitor merge, cu celalat nu. Unde e problema, logic vorbind?
Nu are legatura cu calculatorul, altfel nu mergea nici celalalt. In niciun caz nu are legatura cu sistemul de operare, nu mai formata inutil.
Schimba monitorul sau du-l la service. Si nu mai lua plasma, ia LED sau LCD, in functie de buget.
Bafta

| Anonymus314 a răspuns:

Cablu de alimentare n-are treaba cu asta
placa video- daca era stricata nu-ti mergea nici celalalt monitor

concluzia:
Monitorul "ti s-a dus"

| eKo4eVeR explică (pentru Anonymus314):

Da, dar faza e ca atunci cand incalzesc monitorul...frec palma de plasma, si dupa aia dau un restart, si totul merge OK! Am reinstalat windowsul de cateva ori...eu ma tem sa nu fie ceva din el, ceva ce nu incalzeste monitorul odata ce aprind pc`ul.

| Anonymus314 a răspuns (pentru eKo4eVeR):

Pai e logic ma ca daca il aprinzi se incalzeste ca doar nu e frigider(ma rog, si el e cald pe din afara dar ma rog... intelegi tu ce vreau sa zic) =)
problema e la monitor.