| DragonLore a întrebat:

Am o problema! Am achiziționat un laptop ( Lenovo Z51-70) cu procesor Intel core i7 5500u
Placa video: AMD Radeon R9 375m
8GB de RAM si 1 TB HDD
Si Windows 8

Când deschid internet explorer se cam laguieste Săgeata aia! Si când joc jocuri merge perfect! Fără lag!

Cum rezolv? Funditzzzzzzzza!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai cine te pune sa deschzi IE...ala nu se deschide niciodata, strict interzis!

| Danzell a răspuns:

DUDE... inca mai folosesti internet explorer? singurul lucru pentru care il folosesc este sa descarc mozilla firefox sau google chrome. iti sugerez sa faci si tu asta si sa vezi daca iti face la fel.

| Gabriell1992 a răspuns:

Internet Explorer este un browser foarte slab, tuturor ne merge foarte greu. Acum pe windows 10 se numeste "Microsoft Edge". Acesta este foarte bun, se compara cu Google Chrome. Nu ai cum sa rezolvi problema de la Internet explorer, descarca-ti alt browser!

| Username404 a răspuns:

Windows 8... Nu 8.1... Serios?
Update-ul e gratis.

Si IE trebuie updatat la cea mai noua versiune. In primul rand, gluma cu IE e depasita. S-au realizat teste, si IE e mult peste Chrome. La momentul actual, cele mai rapide sunt MS Edge, MS IE si Mozilla Firefox. Pe urma Chrome, Opera si... Safari.

Problema poate sa fie de la mouse. Poate ca are bateriile descarcate. Mie asa mi se intampla cand mi se duc bateriile.