| romario97 a întrebat:

Salut, am o problema, am descarcat Avast Antivirus ( versiunea free ) si cand il instalez, dau 2x click pe setup, dau run.

imi apare chestia aceea ca se incarca avastul.

se incarca chestia aia 3 secunde, dupa aia dispare iar apoi nu se mai intampla nimic, fara sa-mi dea eroare sau altceva. pur si simplu? stiti vreo solutie? asa mi se intampla la mai multe antivirusuri.stiti ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Poate ai avut vreun antivirus care nu e "compatibil" cu Avast si nu ai sters toate urmele lasate, sau Firewall-ul nu e "compatibil" cu antivirusul. Vezi ca exista pe net Remove tool, scrii remove tool avira, de exemplu, sau ce ai avut.

| romario97 explică (pentru Mădă0611):

Dar im face asa la orice antivirus vreau sa instalez

| Mădă0611 a răspuns (pentru romario97):

Ti-am zis, foloseste remove tool pentru antivirusii pe care i-ai avut. Daca e de la firewall, da allow sau ok, sau ce ai pe acolo. De exemplu, Kaspersky nu se "pupa" cu nimeni, daca ai avut asa ceva, e clar ca nu te lasa sa instalezi alt antivirus.