| EU13Nmc a întrebat:

Salut, am o problema, am o placa de baza Lenovo socket 1155 provine de pe un pre-build m91, am incercat sa instalez un rx 470 dar placa de baza are un whitelist in bios care blocheaza recunoasterea placilor video amd, am gasit doua solutii de rezolvare:
1.UN bios modat pentru placa de baza in care sa fie eliminat whitelistul (ceea ce nu stiu sa fac)
2.(calea mai usoara) modarea unui bios rx 470 in care sa fie inlocuit id-ul placii rx 470 cu unul de hd 7850 sau 7870(modele compatibile cu placa de baza).
Problema e ca nu stiu sa fac niciuna din astea si mai gasisem un bios modat pentru rx 470 dar imi primeam o eroare in atiflash din cauza adaptorului video.
Intrebarea e.....imi poate cineva face un bios modat de preferat pentru placa de baza sau macar cea video?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Asa, ai spus multe, dar n-ai spus numele placii si versiunea ei.

| EU13Nmc explică (pentru doctorandus):

Placa de baza este un Lenovo model 7034C87 iar versiunea de bios este cea mai recenta 9HKT58AUS