| Madalin3112 a întrebat:

Am o problema.
Am un iPhone 5 si i-am facut Jailbreak prin TaiG.
Am iOS 8.1.2
NU mi-a placut asa ca am incercat sa scap de jailbreak prin a-i da resetare totala.
Acum apare logo-ul Apple, marul, si o liniuta dedesubt care ar trebui sa se incarce, dar nu face nimic. Am incercat sa il pun in recovery mode, si sa ii dau restore prin iTunes. Si zice ca trebuie sa ii dau restore si update. Ii dau, dar cand se termina de downloadat versiunea 8.1.2, nu se intampla nimic, ci pur si simplu o ia de la capat.
Stie cineva ce sa ii fac? Am mare nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| StefanPrintzy a răspuns:

Salut,stai liniștit eu am pățit cu un iphone4 in fiecare zi sa i-l stric, poveste lunga.....foarte ușor i-l scoți ai 2 metode.
1. Intra in iTunes mode si conecteazal la pc dacă nu merge la al tău sau da erori, atunci încearcă la altu de preferat laptop(exista pe net multe programe care ți-l pot scoate din brick dar fiecare face câte ceva nu poți sa îți dai seama ce are telefonul dc când i-l vezi)
2. Du-te la GSM acolo ți-l repara da te costa mult.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Felicitari, l-ai brickuit! Garantia..in caz ca o ai nu te ajuta in cazul acesta. Du-te cu el intr-un service autorizat bun sa-ti instaleze un soft. Am patit si eu ca tine pe un 3gs, am fost la 3 service-uri bune, si nu puteau baietii de acolo sa-i instaleze alt soft. In loc de merisor aparea un ananas. Ar fi trebuit sa te interezezi inainte sa iti bagi nasul!

| ChrystianSandu a răspuns:

Ai reusit sa iti faci telefonul brick! Nu prea mai ai ce sa faci. JailBreak-ul sparge sistemul pentru root acces, adica, fara update. Acum ca ai incercat un Update, sistemul s-a distrus complet. Nu prea mai ce sa faci, pentru ca nu iti intra in sistem (nu se incarca). Incearca sa mergi cu el la garantie, nu cumva sa spui ceva de JailBreak, sau altele. Spui ca nu stii ce a patit.