| desteptII a întrebat:

Am o problema.Am un laptop Acer, conectat la o retea wi-fi(TP-LINK) dar cu toate acestea nu pot sa intru pe internet.In bara din coltul din dreapta jos,unde iti arata liniile pentru semnal,totul e in regula, adica nu imi apare nici un triunghi cu semnul exclamarii sau ceva.Am gasit pe internet remedieri ale problemelor atunci cand iti arata un triunghi cu semnul exclamarii, dar in cazul meu nu exista asa ceva.Semnalul e la maxim,scrie,,Internet acces",totul e in regula, dar cand vreau sa intru pe internet nu functioneaza.Tin sa mentionez ca nu e o problema cu routerul pentru ca pe telefon si pe un alt laptop ma pot conecta si internetul functioneaza.Cum as putea remedia problema?

Răspuns Câştigător
| xCeline a răspuns:

Daca dai click dreapta pe liniutele alea de la wifi, o sa ai o optiune"troubleshoot problems" sau ceva in genul dai acolo si vezi ce probleme iti gaseste sistemul daca nu merge asa, reinstaleaza driverul wireless happy