| MariusCotoi9 a întrebat:

Salut am o problema.
Am un pc care nu mai porneste de loc ii dau drumul porneste ledul se aude sursa si coolerul procesorului functioneaza, numai nu arata nimic pe monitor nici informatiile din bios si nici cele doua bipuri. Monitorul functioneaza nu are probleme. Eu cred ca e ars procesorul. Ce ziceti ce as putea sa fac sa rezolv problema?

6 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Scoate memoriile RAM si vezi daca se aud Bee-urile. Daca da baga cate o memorie pe rand in fiecare slot. Daca merge cu 1 si cu cealalta nu inseamna ca e arsa. Daca nu se aud Beep-urile poate fi placa de baza arsa.

| Cotoi_Marius_2001 a răspuns (pentru SoulReaver):

Acm. Am schimbat placa de baza si functioneaza perfect fara nici o problema va multumesc de ajutor

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Testeaza prima oara cablul care face legatura dintre placa video si monitor, daca e ok placa video e de vina

Salut! Am si eu aceeasi problema la laptop. Am aflat ca s-a ars placa video. Degeaba am incercat faza cu Ramii sau cu Hard-ul ca tot nu merge. Daca ai placa video integrata trebuie sa iti schimbi placa de baza, daca nu, schimba doar placa video.

| Daniel_Gabriel_1995 a răspuns:

Du-te la reparat sau cheama pe cineva specialist.

Răspuns utilizator avertizat