| oAndu a întrebat:

Salut, am o problema, antivirusul meu Avira mi s-a inchis, am intrat in el sa-l deschid. fara success. Am dat restart la calculator, mi-a dat erori la anumite chestii " svhost. etc " si acum nu imi merge sa intru in nimic. Cu ajutorul freefixer-ului am putut intra pe internet explorer. Ma puteti ajuta, multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Svhost e un virus.pe cand svchost nu este. Daca scrie in eroare svhost e un virus acela. Ca sa scapi mai repede de aceste probleme, reinstaleaza windows-ul. Copii mai intai programele, pozele si ce mai vrei in D si apoi la reinstalare de windows stergi partitia C.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau nu. Tu daca afli ca ai infectie la o mina o tai sa o tratezi?
@oAndu: Sint ZECI de ISO-uri butabile cu antivirusi pentru curatat sistemul. Pui un de-ala pe un stick, butezi cu el si cureti sistemul. Uite aici - https://www.raymond.cc/......scue-disk/

| oAndu explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult, apreciezwinking. Ti-am dat funda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Desigur si asta e o solutie.Dar spune ca nu poate intra in nimic sa descarce acel antivirus.In fine, daca poate intra in internet explorer, macar sa poata descarca dar sa nu-i dea eroare la download apoi.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista prieteni/laptop personal(daca are)/cunostinte. Te duci la cineva si faci stick butabil cu antiviru'.

| oAndu explică (pentru anonim_4396):

Nu pot downloada nimic. Doar internet explorer ma salveaza. si asta intrat printr-un program care m-a trimis pe un site.

6 răspunsuri:
| florin5000 a răspuns:

E spybot toata ziua happy