| Danutul22 a întrebat:

Am.o problema, aproximativ acum 1 luna mi-am cumparat un LG G Flex 2. Nu l-am scapat pe jos, nu a suferit niciun impact. Astazi, l-am lasat pe masa si cam peste 20 de minute l-am ridicat sa verific ceva. Display-ul era curcubeu,era negru cu dungi verzi/roz/albe. Repet! Telefonul nu a suferit niciun impact si niciun contact cu apa. Dupa,am apasat de cateva ori pe ecran si si-a revenit. Acum e perfect normal.

Ideea e ca imi este frica sa nu se intample din nou si sa nu-si mai revine. Poate sa-mi spuna si mie cineva care este problema, daca poate sa fie rezolvata, daca este grava si costisitoare? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Foarte dubios, nu am auzit de asa ceva. Vezi daca mai apare, sau daca ai vreo aplicatie suspecta instalata recent. Daca nu, poate a fost un glitch in os. Daca era defect hardware, se manifesta mai des zic eu.
2. Daca e hardware, e costisitor, efectiv poti schimba telefonul ca nu prea merita reparate telefoanele cu ecran curbat(asta in caz ca e ecranul).