| Cristi_Nechitoi_1984 a întrebat:

Salut am o problema.
Aseara eram pe laptop si am vrut sa conectez castile.
Din greseala am bagat jack-ul in usb iar laptopul s-a stins si nu pornea.
Dimineata tot nu pornea.
Mentionez ca nu este aprins niciun beculet iar laptopul este tot timpul in priza.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Nu garantez ca va functiona, dar poti incerca.
Scoate ramul si deschide-l fara. Va da o eroare in sistem. Daca nu porneste, treaba e mai grava si trebuie dus in service.

6 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Dupa intrebarile pe care le postezi si raspunsurile pe care le oferi, cred ca e o alta intrebare pusa fara rost.

Mi-e greu sa cred ca ai reusit sa inghesui acel jack in usb in asa hal incat sa-l faci sa arda, cu atat mai putin ca usb-ul are un controller si in cel mai rau caz ramaneai doar fara usb-uri.

| Cronki a răspuns (pentru virusake):

Am oprit si eu un desktop tot cu jack-ul de la casti introdus accidental in usb. Din feticire a repornit. Nu a intrat tot, doar am atins un USB 3.0 care are 4 clame in plus sub lamela de plastic.

| virusake a răspuns (pentru Cronki):

Asta se intampla si in cazul un device-uri usb cu un contact imperfect in portul USB.

In cel mai rau caz intra in blue screen sau se blocheaza/inchide, pana la deconectarea usb-ului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil s-a ars placa de baza, a facut un scurt ceva

| ChrystianSandu a răspuns:

Probabil s-a ars ceva din el. Du-te si scoate ram-ul si bateria de la placa de baza (timp de 30 minute), după care reîncearcă.

| Flaviayaya a răspuns:

Tocmai am patit si eu acelasi lucru... Tu cum l-ai rezolvat pana la urma? Sunt disperata! Ce sa ii fac?