| Alfred0703 a întrebat:

Am o problema cam ciudata.
De cateva zile porturile mele usb au inceput sa tuseasca putin. Mouse-ul meu tot sacadeaza si se deconecteaza respectiv se reconecteaza. Este un Razer Naga si cand se intampla acest lucru led-urile de la sigla razer se sting, dar led-ul de sub mouse(cel rosu) ramane aprins. La fel si tastatura, cateodata nu inregistreaza pe ce apas si altadata se "apasa" singura. Ieri, mi-a dat blue screen cand am incercat sa scot si sa bag in alt port usb mouse-ul. Azi, s-a stins singur pc-ul. Am incercat perifericele la laptop si mergeau bine. Eu ma gandesc ca e ceva de la placa de baza. Ar putea fii de la procesor?

1 răspuns:
| GabrieloKg a răspuns:

Incearca sa schimbi windows-ul. Eventual incearca alta tastatura si alt mouse preferabil cu mufa clasica. Daca problema persista atunci ar putea fi placa, nu stiu ce sa zic de hard disk.