| x3330 a întrebat:

Am o problema.Cand descarc de pe net fiesere(cu proiecte de lectii sau orice altceva) nu pot sa le deschid cu orice altceva in afara de Office 365 pentru ca daca deschid cu altceva nu apare nimic(alte programme nu suporta tipul fisierului) si nu stiu ce sa fac sa pot sa le vad.Am windows 10.Va rog, ajutor?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si ce tip de fisiere sunt, sau vrei sa ghicim noi?

| lpavel a răspuns:

Acele fisiere NU se deschid cu altceva numai cu programe asemantoare cum ar fi : - Microsoft world
-m. excel
- m. power point etc
Dar oricare ai alege toate au o interfata asemanatoare, deci nu ar avea sens sa deschizi cu altceva!
De ce numai cu astea? Pentru ca acele lectii au fost facute cu un asemenea program iar alte tipuri de programe de tip text NU le pot recunoaste!

| x3330 explică (pentru lpavel):

Nu se deschid nici cu pdf nici cu excel nici cu word nici cu power point, pricepi?

| x3330 explică (pentru K0sti):

Daca sunt cu Office crezi ca pot fi altele decat DOC?

| K0sti a răspuns (pentru x3330):

laughing Pai si daca sunt DOC cu ce ai vrea sa se deschida? Cu Photoshop! Pe ce lume traiti fratilor...

| Florentina9210 a răspuns:

Este evident ca acele fisiere se deschid doar cu Microsoft Word sau Adobe Reader. Cu ce ai vrea sa le deschizi, cu Paint? Asta este formatul lor.

| lpavel a răspuns (pentru x3330):

PDF - e cu totul alt format! Excel sau power point ar trebui sa deschida... poate folosesti o versiune prea veche! Oricum NU e vina ta sau a pc-ului e vina celui care a facut acele fisiere, cine stie ce a folosit si CUM a folosit...