| rockveion a întrebat:

Salut am o problema cand incerc sa caut un antivirus online nu imi gaseste nimic adica incerc sa intru pe www.panda securiti online.ro/com si nu imi gaseste nimic nici cu mozilla nici cu internet explore,, page can not be found" si nu imi merge nici sa intru pe microsoft deloc nu conteaza ce pagina la fel page can not be found ce sa fac am nevoie neaparat sa imi scanez de virusi si sa fac un update dar nu imi merge stiu ca e ciudat dar pur si simplu nu imi gaseste pagina cu nici un motor de cautare am mai intrebat odata si nu am aflat nimic care sa ma ajute

Răspuns Câştigător
| Micutu23 a răspuns:

Ehe. Se pare ca in PC-ul tau isi fac veacu de ceva vreme niscaiva virusi.

O varianta sa poti accesa site-urile este urmatoare.

Start > Run> scrii cmd > dai Enter
Acum in casuta ce a aparut pe ecran scrii asa.
Tu ai ceva de de genul C:\Users\Administrator( asa e la mine), important e sa ajungem la C:\ si atat. Pentru asta tastezi cd. (atentie ca sunt 2 puncte) apoi dai enter si repeti operatia pana ajungi la c:\

Odata ajunsi in aceasta faza, scrii " net stop dnscache" ( fara ghimele) Ar trebui sa fie arate cam asa. C:\>net stop dnscache
Dai Enter si.

The DNS Client service was stopped successfully.
Acum poti accessa site-urile respective. Si nu uita... ANTIVIRUS URGENT.

Daca am fost de ajutor, Fundita. Am de castigat un pariu.

6 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Ai un virus, l-am avut si eu, iti blocheaza anumite pagini de web in special cele ale antivirusilor, incearca sa descarci un antivirus de pe alt calc si sa il instalezi apoi da-i un scan

| JuStKid a răspuns:

Salut. uite gasesti aici tot felul de programe care ai nevoie pentru calc dar si 2-3 antivirusuri! sall sper ca te-am ajutat

| foxi a răspuns:

AVG free, sigur gasesti!

| jumpper a răspuns:

Ia. ti avast ca e bun si are si licenta. Si daca vrei un antivirus pentru virusii de pe messenger ia. ti Dr web. Cauti pe google dr web il descarci pe desktop si scanezi. Nu trebuie instalat.

| danteluta a răspuns:

Intra pe hit.ro si poate poti de acolo sa descarci antivirus

| UPS-SISTEMUL-E-MORT-NB a răspuns:

Intra pe bifdifender ai scanare online sau descarca panda could gratis