| ѕlαѕհ a întrebat:

Am o problema cand incerc sa configurez routerul. Nu imi da Login si imi da aceasta eroare: Failed. Please confirm youre user name and password and try again. Stie cineva cum as putea rezolva problema?
https://i.imgur.com/o1fmOPZ.png

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Reseteaza si incearca din nou.

| AwGenetix a răspuns:

Se comporta ca si cand nu poate creea o sesiune in cookie.
incearca si cu alt browser.

| AlleXuSS a răspuns:

Salut verifica conectiunea cu internetul daca ai conectiune prin fibra de la rds verifica datele ppoe daca ai net prin cablu verifica datele de conectare!
Sau in cel mai bun un reset la router si refaci totul salveaza undeva codul Mac! si eu am tot router tenda dar nu am intalnit problema asta

| ѕlαѕհ explică (pentru AlleXuSS):

Internet e prin fir, deoarece pe PC merge fara router daca introduc firul din ONT in PC. Am resetat routerul si a dat optiune de logare. M-am logat si dupa ce a aparut "Solved" cand sa se conecteze imi da din nou aceeasi eroare. "Failed. Please confirm your user name and password and try again."

| AlleXuSS a răspuns (pentru ѕlαѕհ):

Poftim asta ar trebui sa te ajute
https://www.youtube.com/watch?v=8RPpX42-SWE

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ѕlαѕհ):

Pai stai asa... tu ai tras DOUA fire din ONT? Unul in router si celalalt direct in PC? Din pacate, astia de la Digi dezactiveaza posiblitatea de a trage doua cabluri LAN active din ONT. Daca ai net in PC prin cablu de la ONT, nu poti avea si pe router. Solutia e simpla - suni frumos la ei si le zici sa iti comunte ONT-ul in mod bridge. Dupa aia configurezi routerul tau pentru conexiuni prin cablu/wifi.