| andreiz112 a întrebat:

Salut am o problema
Cand ma jucam un joc... ecranul mi s-a facut albastru adica bluescreen si aparea ceva cu memory si ceva s-a incarcat pana la 100% apoi i-am dat un restart apoi nu mi se mai aprinde ecranul am incercat tot sa schimb memoria placa video ce ar putea fi

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Scoate rami si placa video:daca face 3 bipuri inseamna ca placa de baza si procesoru si alimentare merge(inseamna ca placa video si rami sunt de vina), incearca monitorul la alt pc(asta daca tastatura merge, adica daca apesi numlock si se aprinde becul cand pc-ul e pornit).

| andreiz112 explică (pentru KillaNoFilla):

Totul merge bine dar monitorul nu se aprinde de la blue screen un specialist se pricepe sa spuna de ce, totul porneste dar monitorul nu primeste semnal de la placa video

| KillaNoFilla a răspuns (pentru andreiz112):

Incearca monitorul la alt pc... desi cred ca e ceva cu placa video.

Răspuns utilizator avertizat
| andreiz112 explică (pentru Outlawz):

Scuze prietene dar...
Nici cea dupa placa de baza nu porneste laughing

Răspuns utilizator avertizat
| 4psiho a răspuns:

Curata-l de praf, nu schimba memoria, scoate-o de tot daca ai doua placi de 2GB, foloeste doar una.

E posibil sa fie si de la HDD, dar ma insel, daca nu iti apare nimic, probabil e memoria.

Curata-l de praf inainte.

Daca nu... mergi la un service, o diagnoza e cam 40 - 50 de lei + cat mai costa in functie de ce este defect, dar cineva de incredere, ca aici e ca si cu mecanicii auto, iti spun ca e ceva stricat cand de fapt nu e, si iti mai vand o piesa de care nu reuseau sa scape.

| andreiz112 explică (pentru 4psiho):

... nu nu merge!
Sti ce inseamna "Am incercat tot?" ce stiu care include curatarea de praf

Răspuns utilizator avertizat
| andreiz112 explică (pentru Outlawz):

Nu e mut happy
Scotea bipuri acum 1 an dar am umblat la el si nu mai scoate bipuri

| 4psiho a răspuns:

Apoi nu mai bine castigi niste timp si-l duci la service? Poate s-a ars un condensator ceva de pe placa de baza... daca nu porneste nici cu placa dedicata, atunci cel mai probabil e de la palca de baza.