| catalin542000 a întrebat:

Salut, am o problema care se tot repede de fiecare data.
Mai exact cu perechile de casti pentru pc.
Nu le fac nimic, nu le trantesc, nu le mananc, nu le fac nimic, pur si simplu stau foarte mult la pc si le folosesc intr-un cei drept cu sonorul la maxim.
Insa problemele pe care le tot intalnesc eu nu sunt la difuzoare sunt numai de la telecomanda, ba se aude cate un difuzor, ba se aude scrasnind sau ceva de genul in casti, totul vine de la telecomanda pentru ca daca misc intr-un anumit fel firele acolo nu mai am treaba.
Dar totusi este enervant. Am avut g9012, gtx 383 si la astea casti am avut probleme de genul.

Culmea este ca aceste casti sunt de 170lei plus.
Cel putin g9012 am dat 178lei si pe gtx383 250lei. Sunt scumpisoare nu pot sa zic ca sunt ieftinituri.
Nu inteleg de ce toate au probleme la telecomanda. O fi din cauza ca le folosesc prea des? Dar nu cred!

De asemenea ce vreau sa va mai intreb, ce casti imi recomandati voi, dar sa fie rezistente si de asemenea sa se auda muzica tare pentru ca aceste casti pe care le am acum gtx 383 am cautat sa aiba cifre mai mari si la frecventa si la tot( nu stau sa detaliez) si am zis ca se va auzi mai tare decat g9012, ce sa vezi, se aud mai incet decat g9012.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La castile pentru PC-uri nu e nevoie de telecomanda.
Poate ai defect de contact la mufa, sau ai o lipitura /fir intrerupt in casca sau prin cablu /mufa tata.
Doar prin miscarea sistematica de-a lungul cablului /mufei poti depista locul contactului imperfect.

| darrio2007 a răspuns:

La 30 de ani ai sa auzi ca bunicu la 89 de ani, daca iti place sa asculti tare in casti. Adica deloc.

| catalin542000 explică (pentru darrio2007):

? Ai vreo problema? Nu am probleme auditive si nici nu trebuie sa fi surd ca sa asculti muzica tare. Pur si simplu asa imi place mie.
P.S: Nu mi-ai ghicit varsta happy

| darrio2007 a răspuns (pentru catalin542000):

Eu nu, tu vei avea daca vei continua sa asculti muzica tare in casti. Cu varsta a fost doar un exemplu. Nu ai mai mult de 18 ani.

https://www.cotidianul.ro/ce-probleme-creeaza-muzica-tare-in-casti/

| catalin542000 explică (pentru darrio2007):

Nu vreau sa fiu rautacios, dar tin sa te contrazic. Am 20 de ani.

Da, stiu care este treaba cu muzica tare, faptul ca iti provoaca probleme auditive. Insa nu te gandi tu ca stau o mie de ani cu castile in urechi cu muzica la maxim. Nici eu nu as suporta asta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Lol, la tine 250 de lei niste casti sunt scumpisoare? big grin