| ѕlαѕհ a întrebat:

Salut, am o problema cu bateria laptopului, cand e acumulatorul in priza bateria ramane tot 96%, nu se incarca (langa ea scrie plugged in, no charging), iar cand scot acumulatorul, bateria se consuma. Se inampla de cand am instalat windows 7 ultimate 64 bit, inainte am avut windows xp sp3 si cand foloseam acumulatorul bateria se incarca 100%. Stie cineva de ce si ce as putea face sa se incarce?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Daca scrie "not charging" scoate mufa de la incarcator din laptop, scoate incarcatorul din priza, lasa-l 2-3 minute scos. baga-l inapoi si o sa functioneze

2 răspunsuri:
| aVicii a răspuns:

Pai w7 consuma mai mult ram si procesor si de aceea ti se descarca bateria, sau poate doar un bug.

| ѕlαѕհ explică (pentru aVicii):

Problema e ca nu se incarca deloc, daca scot acumulatorul se consuma (exemplu: ajunge la 50%, conectez acumulatorul si ramane tot 50%) nu urca deloc